Villeroy & Boch – dekoracje o długiej tradycji

18f3f2470c8

Produkty tej firmy zachwycają jakością i wzornictwem, a historia – zdumiewa i zaciekawia. To jedna z niewielu firm o tak długiej i bogatej tradycji: Villeroy & Boch – od 265 lat na rynku, od 265 lat w rękach tej samej rodziny. Obecny w prywatnych domach, moskiewskim teatrze Bolshoi, luksusowych apartamentach na Palmowej Wyspie w Dubaju, czy nawet w Pałacu Papieskim w Watykanie.

Z Audun-le-Tiche do Mettlach

W 1748 r niewielkie miasteczko Audun-le-Tiche w Lotaryngii obiega zaskakująca wieść. Oto François Boch – szanowany odlewnik, pracujący dla królewskiego dworu – rezygnuje z intratnej posady, po czym zakłada rodzinną fabrykę porcelany. Prowadzony z pasją oraz zaangażowaniem zakład szybko zyskuje uznanie nie tylko wśród okolicznych mieszkańców. Już niespełna 20 lat później urasta do rangi Królewsko-Cesarskiej Manufaktury, zaś zachwycona produktami Maria Teresa pozwala na zamieszczanie swego herbu na zastawie stołowej. W 1809 r jeden z wnuków założyciela – Jean- François Boch – kupił byłe opactwo benedyktynów w Mettlach nad rzeką Saarą i w pięknym, barokowym budynku do dzisiaj mieści się siedziba firmy.

Dziś produkty Villeroy & Boch są znane w ponad 125 krajach świata. Upiększają nie tylko prywatne przestrzenie, ale także hotele, restauracje i znane instytucje kultury. Terakotowa mozaika zdobi fasadę amsterdamskiego Rijksmuseum, płytki z Mettlach zawitały do moskiewskiego teatru Bolshoi i katedry w Kolonii, zaś nasycone bogactwem Dalekiego Wschodu kolekcje zastawy stołowej – L’Oriental, Etoile du Nord i Côte d’Azur, pokonują wraz z podróżnymi trasę legendarnego Orient-Expressu. Miejscem, gdzie można zapoznać się zarówno z różnorodną ofertą produktową, jak również filozofią firmy, są salony The House of Villeroy & Boch. Są to ekskluzywne sklepy, w których część przestrzeni została zaaranżowana na wnętrza mieszkalne. Tu każdy poczuje się jak w swoim wymarzonym domu! Nowoczesny salon kąpielowy, funkcjonalna kuchnia, czy elegancko udekorowane stoły w jadalni – wszystko to może być inspiracją! Villeroy & Boch – od 265 lat znajduje się w doskonałej formie!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *